Serwis wykorzystuje pliki cookies » szczegóły

Obowiązek informacyjny dot. RODO » szczegóły

Specjalista chirurg USG, RTG, EKG, badania laboratoryjne Hotel dla zwierząt Fryzjer dla zwierząt Profil Przychodni Weterynaryjnej na Facebook

Przychodnia Weterynaryjna Trzech Diamentów

"Najbardziej godną człowieka podstawą obcowania ze zwierzęciem jest wiedza".

Konrad Lorenz

Serdecznie witamy na stronie internetowej Przychodni Weterynaryjnej "Trzech Diamentów" z Bielska-Białej, która powstała z miłości do zwierząt.
Tworzymy zgrany zespół pasjonatów zawodu.
W pracy kierujemy się uczciwością, sumiennością i ugruntowaną wiedzą medyczną.
Zapraszany do zapoznania się z naszą ofertą.

Lekarze weterynarii Przychodni "Trzech Diamentów"

"Leczymy z sercem".

 
 

Oferujemy:

Posiadanie zwierzęcia nakłada na jego właściciela obowiązek utrzymania go w zdrowiu i dobrej kondycji. Podopiecznego należy regularnie zabezpieczać przed pasożytami oraz szczepić, a minimum raz do roku dokładnie badać klinicznie co pozwoli odpowiednio wcześnie wykryć ewentualne choroby i daje szansę na wyzdrowienie.

Profilaktyka

  • Szczepienie
    artykuł: "Kilka słów o szczepieniach psów i kotów"
    Szczepienie

    Pamiętaj! Program szczepień ustala lekarz weterynarii indywidualnie dla każdego zwierzęcia po przeprowadzeniu wywiadu z właścicielem zwierzęcia i badań klinicznych!! Lekarz oenia sytuację epidemiologiczną na terenie zamieszkania zwierzęcia.

    Szczepienia podstawowe - psy

    6-7 tydzień życia DP
    9-10 tydzień życia DHPPi+L
    12-14 tydzień życia DHPPi+L + wścieklizna
    Najlepiej po 2 tygodniach od ostatniego odrobaczenia.

    Szczepienia dodatkowe - psy

    Hespeswiroza (szczególnie u suk hodowlanych, u których planujemy krycie).
    Kaszel Kenelowy
    Borelioza

    Szczepienia podstawowe - koty

    ~ 8 tydzień życia
    ~12 tydzień życia

    Szczepienia dodatkowe - koty

    Koronowiroza, białaczka (po wykluczeniu nosicielstwa)

    KILKA SŁÓW O SZCZEPIENIACH PSÓW I KOTÓW
    DLACZEGO RZADZIEJ SZCZEPIMY SWOICH CZWORONOŻNYCH PRZYJACIÓŁ???

    Często zadaję sobie pytanie: „Dlaczego w cywilizowanym kraju coraz mniej ludzi szczepi swoje zwierzęta?” Nie znam odpowiedzi na to pytanie, ale muszę przyznać, że zjawisko to jest coraz powszechniejsze.

    Czy powodem jest brak wiedzy? Nie wydaje mi się. Brak pieniędzy i czasu? Być może, ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że nasza troska o swoich zwierzęcych podopiecznych jest często bardzo powierzchowna. Wydaje nam się, że jak damy im schronienie i jedzenie to czego więcej oczekiwać…

    Niestety coraz częściej spotykam przypadki chorób zakaźnych, których przez wiele lat praktycznie nie widywałam. Nawet u dorosłych zwierząt mieszkających w centrum miasta. Świadczy to o tym, że wiele z nich nie było szczepionych na choroby zakaźne ani razu w ciągu całego swojego życia. Podczas gdy jednokrotne choćby zaszczepienie uchroniłoby je przed zachorowaniem. Muszę przyznać, że to wprawia mnie w zdumienie. Być może wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego że w obecnej sytuacji gdy nie ma na rynku surowicy odpornościowej będącej podstawą leczenia, zachorowanie na jedną z tych chorób to w większości przypadków wyrok śmierci dla psa lub kota. Szczepionki zapewniają wysoką skuteczność i chronią przed najgroźniejszymi chorobami takimi jak nosówka, czy parwowiroza psów albo panleukopenia kotów, których leczenie jest niezwykle trudne, kosztowne i obarczone dużym ryzykiem niepowodzenia. Szczepionki są też relatywnie tanie w porównaniu do kosztów ewentualnego leczenia.

    Z przykrością stwierdzam, że być może z przyczyn ekonomicznych, a może z powodu zbyt niskiej świadomości i powierzchownej dbałości o dobro zwierząt właściciele nader często nie zgłaszają się nawet na szczepienie obowiązkowe przeciwko wściekliźnie. Do niedawna choroba ta była wielką rzadkością, obecnie jednak notuje się wiele nowych zachorowań zarówno wśród zwierząt dzikich jak i gospodarskich.

    Oddzielnym tematem jest brak zwyczaju i obowiązku szczepienia kotów, które jeśli są wychodzące o wiele bardziej narażone są na zakażenia, ustawodawca nie przewidział jednak obowiązku ich szczepienia przeciwko wściekliźnie...

    Podstawowa wiedza w zakresie profilaktyki chorób zakaźnych i właściwego postępowania po ewentualnym pokąsaniu przez zwierzę może uchronić nas przed bardzo przykrymi skutkami. Każdy przypadek pogryzienia nawet gdy zwierze ma aktualne szczepienia wymaga wizyty poszkodowanego człowieka u lekarza oraz obserwacji zwierzęcia przez uprawnionego lekarza weterynarii pod kątem chorób zakaźnych. Ustawowym obowiązkiem każdego właściciela psa jest jego zaszczepienie przeciwko wściekliźnie do ukończenia przez zwierze czwartego miesiąca życia i jego regularne powtarzanie zgodnie z adnotacją w świadectwie szczepienia wystawionym przez upoważnionego lekarza weterynarii. Nie spełnienie tego obowiązku może być przesłanką do nałożenia mandatu karnego, a w przypadku ugryzienia człowieka przez psa znacznie poważniejszych sankcji karnych. Wiele osób nie zdaje sobie również sprawy, że zwierze przebywające w miejscu publicznym musi być należycie zabezpieczone przed ucieczką i możliwością pokąsania ludzi, a więc nie można chodzić z psem bez smyczy i kagańca, jeśli zaś przebywa on na prywatnej posesji musi być ona należycie zabezpieczona przed osobami postronnymi i ucieczką psa. Dotyczy to w takim samym stopniu psów dużych, potencjalnie groźnych, jak i tych niewielkich i łagodnych.

    Szczepmy więc nasze zwierzęta z miłości bądź rozsądku, ale szczepmy.

    Z wyrazami szacunku lekarze weterynarii Kliniki Weterynaryjnej Trzech Diamentów.

  • Odrobaczanie
    Odrobaczanie

    Pamiętaj! Program odrobaczania ustala lekarz weterynarii indywidualnie dla każdego zwierzęcia w zależności od narażenia na zarobaczenie, aktualnego stanu ogólnego zwierzęcia i ewentualnych badań laboratoryjnych kału. Staraj się odrobaczać zawsze 2 tygodnie przez planowanym szczepieniem lub w tym czasie zbadaj kał.

    Szczenięta rozpoczyna się odrobaczać już w wieku 2 tygodni i często się powtarza w różnych odstępach czasu w zależności od użytego środka. W starszym wieku odrobaczanie bądź też profilaktyczne badanie kału przeprowadza się średnio co 3-6 miesięcy w uzasadnionych przypadkach nawet częściej.

    Pamiętaj! Nie istnieją środki, które likwidują wszystkie rodzaje pasożytów wewnętrznych dlatego warto badać kał, zwłaszcza w przypadku zaburzeń w wyglądzie stolca.

  • Ektopasożyty
    Ektopasożyty

    Wiele z naszych czworonogów miewa dokuczliwe problemy z pasażerami na gapę. Wychodząc na dwór w okresie letnim często nie mamy świadomości, iż w trawie czają się owady zagrażające bezpieczeństwu - pchły i kleszcze, które oprócz oczywistych reakcji świądowych są również wektorami wielu chorób zakaźnych, czy pasożytniczych. Nawet w zimie zdarzają się sytuacje w których możemy stać się ofiarą pcheł w miejscach takich jak piwnice czy klatki schodowe w których wcześniej przebywały zwierzęta zapchlone. Przeżywalność w środowisku jajeczek pcheł jest imponująca. Aby nie dopuścić do masowej inwazji warto więc regularnie zabezpieczać swojego pupila w ten sposób pośrednio również chronimy siebie.

    Posiadamy środki w różnych postaciach:

    - spray/oprysk - stosujemy głównie u zwierząt młodych, niewielkich i raczej krótkowłosych (mogą nieznacznie skołtunić zwierzaka o dłuższej sierści); działają od 1 do 3 miesięcy; - spot on/pipeta - wykraplamy na skórę grzbietu w miejscu trudno dostępnym dla pyszczka pupila, aby uniknąć zlizania (okolica karku, między łopatkami), 3 dni przed i 3 dni po nie kąpiemy; substancja czynna deponuje się w gruczołach łojowych i stopniowo uwalnia na skórę przez 1-2 miesiące;

    - obroże ochronne, które zakładamy dosyć ciasno na szyję zwierzaka (tak aby można było włożyć 1,2 palce między szyję, a obrożę), istotne jest aby zwierzę miało ją cały czas, a nie tylko podczas spaceru oraz w większości przypadków aby nie dopuszczać do kąpieli psa w obroży (dostępne są również obroże wodoodporne i bezzapachowe, ale ich koszt jest wyższy). Substancja czynna jest obecna na włosie w związku z tym u osób z tendencją do alergii może wywołać reakcję nadwrażliwości. Przy bliskim kontakcie z pupilem może również przeszkadzać chemiczny zapach niektórych z nich. Jadnak w przeciwieństwie do w/w rodzajów środków przeciwpasożytniczych są to preparaty długo działające 3-10 miesięcy;

    Zalecamy stosowanie profilaktyczne środków przeciw ektopasożytom, co zmniejszy ryzyko chorób przez nie przenoszonych i zapobiegnie licznym po nich powikłaniom. Szczególnie istotne jest regularne ich stosowanie u pacjentów z tendencją do świądu i zmian skórnych.

  • Geriatria (artykuł nt. psów)
    NA STARE PSIE LATA...

    Starość atakuje zwierzęta W RÓŻNYM WIEKU! Pieski dużych ras może zaskoczyć już w ósmym roku życia, mniejsze czworonogi mogą szczęśliwie dożyć kilkunastu lat, rekordziści nawet dwudziestu. Dla właściciela czworonoga bardzo ważna jest długość życia przyjaciela, dla zwierzęcia liczy się przede wszystkim jego komfort. Lekarzy weterynarii najczęściej odwiedzają szczęśliwi właściciele nowo nabytych, kochanych szczeniąt i kociąt, którzy pamiętają o zabiegach profilaktycznych, takich jak odrobaczenia, szczepienia, walka z ektopasożytami. Gorzej się mają leciwe czworonogi, zdarza się nam zapominać, że im też się coś należy poza pełną miską i schronieniem! W społeczeństwie pokutuje opinia, że psów w pewnym wieku nie trzeba już szczepić na choroby zakaźne, tylko przeciwko wściekliźnie. To samo tyczy się odrobaczania, które powinniśmy powtarzać przynajmniej co 6 miesięcy (niekiedy nawet częściej), alternatywą jest okresowe badanie kału pod kątem pasożytów wewnętrznych.

    U starszych zwierząt sprawność układu pokarmowego zmniejsza się, dlatego konieczne jest podzielenie dziennej dawki pokarmu na dwa lub trzy posiłki. Nie tylko objętość jest ważna, ale nade wszystko skład i strawność karmy oraz wysoka koncentracja witamin, makro i mikroelementów. Sprostanie tak wygórowanym potrzebom jest bardzo trudne, dlatego optymalnym rozwiązaniem jest zakup dobrej jakości pasz przemysłowych typu SENIOR czy MATURE, które oprócz wyżej wymienionych cech często zawierają substancje zapobiegające chorobom wieku starczego: niewydolności nerek, kamicy układu moczowego, chorobom stawów, otyłości czy kamieniowi nazębnemu.

    Kontroluj STAN UZĘBIENIA Twojego pupila co pół roku, gdyż odkładający się kamień nazębny jest siedliskiem bakterii i przyczyną stanu zapalnego dziąseł, co może uprzykrzyć zwierzęciu przyjmowanie pokarmu, a właścicielowi bliższy kontakt z śmierdzącym pyszczkiem. Sanacja jamy ustnej radykalnie zlikwiduje Wasz problem, ale nie zwalnia Was z obowiązku mycia zębów specjalną szczoteczką i pastą dla psów lub kotów w przeciwnym razie problem szybko wróci.

    REGULARNE BADANIA LABORATORYJNE minimum raz do roku pozwolą odpowiednio szybko dostrzec problem zdrowotny. Im dłużej choroba pozostaje w ukryciu, tym gorsze jest rokowanie. Jeśli zwierzę PIJE DUŻO WIĘCEJ WODY niż do tej pory - nie lekceważ tego, może to być objaw bardzo poważnych chorób nerek, wątroby, cukrzycy czy zapalenia macicy. Jeśli CZĘSTO ODDAJE MOCZ lub jest on inaczej zabarwiony niż wcześniej może mieć zapalenie pęcherza i kamienie w układzie moczowym. Dostarcz odrobinę świeżego moczu w specjalnym słoiczku Twojemu lekarzowi weterynarii, badanie kosztuje niewiele, a szybko rozwieją się Twoje wątpliwości. Może się okazać, że lekarz zleci badanie USG aby wykluczyć kamice. Jeśli okaże się, że nieszczęśnik ma kamienie - czeka go operacja, a po niej odpowiednia dieta zapobiegająca nawrotowi kamicy. Natomiast jeśli ma szczęście i tylko stan zapalny pęcherza wystarczy odpowiednie leczenie.

    SPRAWY SERCOWE też nie najlepiej się mają u naszych kochanych staruszków. Jeśli Twojemu pupilowi zdarzyło się zasłabnąć, szybko się męczy, czasem ciężko oddycha lub pokaszluje sprawdź u lekarza czy nie ma chorego serca. Możesz poprawić mu komfort życia stosując odpowiednie leki nasercowe. Pamiętaj jednak, że żadnych leków "ludzkich" nie wolno stosować na własną rękę, nawet jeśli Tobie pomagają pupilowi mogą bardzo zaszkodzić!

    Częstym problemem zwierząt starszych jest NIEWYDOLNOŚĆ NEREK. W zależności od nasilenia problemu konieczna może być bardzo intensywna terapia. Zdarza się jednak, że mimo starań nie udaje się przywrócić prawidłowej funkcji nerek. W lżejszych przypadkach wystarczy odpowiednia dieta uboga w białko i fosfor.

    Jeśli Twój zwierzak niechętnie się porusza, nie cieszą go spacery i ma problem z pokonywaniem schodów lub zajęciem miejsca na kanapie nie myśl, że tak musi być. Spróbuj pomóc przyjacielowi, a przekonasz się, że wkrótce wspólne spacery znów będą przyjemnością, a nie udręką. Obecnie dostępne są nowoczesne środki przeciwbólowe i przeciwzapalne o bardzo wydłużonym działaniu więc terapia nie musi być uciążliwa i wiązać się z codziennym podawaniem tabletek - czasem wystarczy co kilka tygodni - tylko tyle, a uciążliwy ból może ustąpić.

    Z wyrazami szacunku dla wszystkich czworonożnych staruszków i ich dwunożnych właścicieli
    lek.wet. Agnieszka Porębska
    spec.chirurgii weterynaryjnej

Chirurgia weterynaryjna (miękka i ortopedia)

  • Dysponujemy bogato wyposażoną salę chirurgiczną oraz dużym doświadczeniem w przeprowadzaniu zabiegów chirurgicznych, które wykonywane są przez lekarza-specjalistę chirurga weterynaryjnego.

Zabiegi weterynaryjne są wykonywane przez zespół doświadczonych lekarzy:

  • anestezjolog przeprowadza badanie pacjenta przed zabiegiem, a następnie decyduje o sposobie znieczulania; w trakcie zabiegu monitoruje funkcje życiowe pacjenta i towarzyszy mu aż do całkowitego wybudzenia
  • zabiegi wykonuje lekarz weterynarii specjalista chirurgii weterynaryjnej w asyście drugiego lekarza

Sala chirurgiczna wyposażona jest w:

  • źródło światła bezcieniowego,
  • lampę bakteriobójczą,
  • INKUBATOR weterynaryjny dla pacjentów specjalnej troski;
    podajemy w nim tlen oraz leki drogą inhalacyjną (NEBULIZATOR), a także zapewniamy najlepsze środowisko dla organizmu dzięki precyzyjnej regulacji temperatury oraz wilgotności powietrza;
    jest on szczególnie przydatny po ciężkich zabiegach operacyjnych, u noworodków, ale także u pacjentów kardiologicznych, geriatrycznych oraz w ciężkich chorobach układu oddechowego
  • POMPY INFUZYJNE strzykawkowe i wolumetryczne/przepływowe, które służą do precyzyjnej podaży leków i płynów infuzyjnych, zmniejszają do minimum możliwość przedawkowania m.in. środków anestetycznych i przeciwbólowych
  • specjalne materace przeciwodleżynowe, zapobiegające również wyziębieniu organizmu podczas długich zabiegów i po nich
  • negatoskop,
  • stół ze stali nierdzewnej z elektryczną regulacją wysokości i przechyłu,
  • nóż elektryczny służący do równoczesnego cięcia i koagulacji naczyń,
  • aparat do znieczuleń wziewnych, respirator,
  • weterynaryjny monitor pacjenta służący do pomiaru parametrów oddechowych, kardiologicznych, temperatury i ciśnienia krwi,
  • pulsoksymetr weterynaryjny,
  • koncentrator tlenu,
  • laryngoskop,
  • narzędzia ortopedyczne,
  • sprzęt stomatologiczny (unit stomatologiczny, skaler ultradźwiękowy, dźwignie itp.),
  • nowoczesny autoklaw zapewniający wysoki stopień czystości mikrobiologiczej (zabija bakterie, zarodniki, wirusy, a nawet priony).

Prosimy o wcześniejsze uzgodnienie terminu zabiegu z wyjątkiem wypadków nagłych, które obsługiwane są poza kolejnością.

Leczenie:

  • Dermatologia
  • Dermatologia

    Problemy dermatologiczne stanowią przyczynę znacznego odsetka konsultacji weterynaryjnych. Dermatozy są często skomplikowanymi i wieloczynnikowymi schorzeniami wymagającymi długotrwałego leczenia. Dlatego tak ważna jest odpowiednia wiedza specjalistyczna w tej dziedzinie oraz podjęcie przez lekarza rozwiązań uwzględniających wieloczynnikowość problemu z którym walczy. Aby zapewnić zwierzętom odpowiednią opiekę dermatologiczną oferujemy szeroką gamę działań diagnostycznych (m.in. badanie zeskrobin oraz preparatów odciskowych,try,badanie cytologiczne, biopsja, pobieranie wymazów i zeskrobin do badań hodowlanych, badania alergologiczne). Oferujemy leczenie dermatologiczne: odczulania, terapia dermatoz wynikających z autoagresjii oraz pomoc w rozwiązywaniu błędów żywieniowych i pielęgnacyjych będących przyczyną chorób skóry. Posiadamy w ofercie szeroką gamę profesjonalnych produktów leczniczych i pielęgnacyjnych które umożliwią walkę z dermatozami u czworonogów.


  • Parazytologia
  • Parazytologia

    Nasze zwierzęta narażone są na kontakt z różnymi pasożytami które mogą w sposób istotny zaszkodzić ich zdrowiu.Nie rzadko są także zagrożeniem dla zdrowia ludzi.

    Aby ustrzec zwierze przed takim zagrożeniem potrzebna jest odpowiednia diagnostyka oraz właściwe działanie profilaktyczno-lecznicze.Dlatego oferujemy profesjonalną pomoc w dziedzinie badań parazytologicznych ( flotacja kału, tzw. szybkie testy diagnostyczne, profesjonalna analiza laboratoryjna i mikroskopowa kału, zeskrobin itp., diagnostyka różnicowa chorób pasożytniczych z innymi podobnie przebiegającymi jednostkami chorobowymi).

    Oferujemy całą gamę dostępnych na rynku preparatów umożliwiających skuteczną walkę z ekto- i endopasożytami.

  • MAŁO INWAZYJNA MEDYCYNA REGENERACYJNA
  • MAŁO INWAZYJNA MEDYCYNA REGENERACYJNA z użyciem KOMÓREK MACIERZYSTYCH ALLOGENICZNYCH

    Szczególnie polecana u pacjentów z dysplazjami/zwyrodnieniami stawów, a także pacjentów starszych, kardiologicznych oraz ze schorzeniami kręgosłupa, czystość mikrobiologiczna komórek macierzystych gwarantowana jest certyfikatem

  • Pulmonologia
    Pulmonologia

    W Klinice zajmujemy się zapobieganiem, diagnozowaniem oraz leczeniem chorób płuc i układu oddechowego. Wykonujemy na miejscu badania laboratoryjne i radiologiczne co daje nam możliwość szybkiego i własciwego zddiagnozowania pacjenta oraz natychmiastowego zaordynowania leczenia.

    Badanie kliniczne oraz badnia dodatkowe(takie jak RTG klatki piersiowej, pulsoksymetria, BAL oraz wiele innych.) wykonywane w klinice są przez wysokiej klasy Lekarzy Medycyny Weterynaryjnej.

  • Gastroenterologia
    Gastroenterologia
    • diagnozowanie i leczenie zaburzeń funkcji wątroby, trzustki, żołądka i jelit
    • szybka diagnostyka biochemiczna krwi, badania kału, badania obrazowe USG color doppler, RTG z kontrastem
    • chirurgia przewodu pokarmowego w tym usuwanie ciał obcych, nowotworów, skrętów żołądka, jelit, śledziony, rozwiązywanie zachowawcze lub chirurgiczne ostrego rozszerzenia żołądka

    Oferujemy kompleksową obsługę pacjentów z zaburzeniami ze strony przewodu pokarmowego, funkcjonowania wątroby oraz trzustki. Diagnozujemy oraz leczymy zaburzenia czynnościowe przewodu pokarmowego oferując na miejscu specjalistyczne badania (badania biochemiczne krwi, testy na obecność chorób zakażnych, testy aktywności enzymów przewodu pokarmowego oraz diagnostyke parazytologiczną).

    Nasza wiedza w zakresie dietetyki weterynaryjnej pozwala na dobranie racjonalnego żywienia dla pacjentów zarówno zdrowych, chorych jak i w okresie opieki pooperacyjnej.

  • Urologia i nefrologia
    • badania laboratoryjne moczu (w tym UPC - stosunek białka do kreatyniny) oraz krwi zwierząt - profil nerkowy
    • badania obrazowe układu moczowego - USG (color doppler - badanie przepływu nerkowego), RTG z kontrastem, pneumocystografia
    • leczenie zachowawcze i chirurgiczne chorób układu moczowego - niewydolności nerek, kamic układu moczowego, stanów zapalnych i nowotworzenia
    • diety lecznicze i dodatki żywieniowe poprawiające funkcjonowanie pęcherza i nerek
    • pełna diagnostyka oraz leczenie ostrych i przewlekłych chorób nerek i dróg moczowych.
  • Okulistyka
    • testy diagnostyczne stosowane w chorobach oczu, badania bakteriologiczne, mykologiczne i wirusologiczne narządu wzroku
    • badania USG gałki ocznej i oczodołu
    • leczenie zachowawcze i chirurgiczne urazów lub wad wrodzonych i nabytych oczu i powiek (tzw. łuszczki, zespołu suchego oka, entropium, ektropium, małoocza, niedrożności przewodów nosowo-łzowych, wypadnięcia gruczołu trzeciej powieki, złamania chrząstki trzeciej powieki, owrzodzeń, ran powiek i rogówki, wylewów krwi do gałki ocznej, wypadnięcia gałki ocznej, jaskry i zaćmy)
    • w uzasadnionych przypadkach wypatroszenie oczodołu
  • Endokrynologia
    • diagnozowanie i leczenie zaburzeń funkcji gruczołów dokrewnych
    • suplementacja hormonalna w przypadkach niedoczynności, hamowanie nadczynności gruczołów
    • USG gruczołów dokrewnych
    • chirurgia gruczołów
  • Kardiologia
    • diagnostyka i leczenie chorób serca i niewydolności krążeniowo-oddechowej, obrzęku płuc, wodobrzusza
    • badanie funkcji elektrycznej serca oraz jego anatomii - obrazowanie RTG, USG kolorowy dopler umożliwia pomiar prędkości i kierunku przepływu krwi
    • punkcje klatki piersiowej i worka osierdziowego
    • tlenoterapia
  • Laryngologia
    • diagnostyka i leczenie zapaleń zewnętrznego przewodu słuchowego i ucha środkowego
    • diagnostyka i leczenie chorób przewodów nosowych i zatok
    • diagnostyka i leczenie chorób gardła i krtani
    • usuwanie ciał obcych, zmian przerostowych, wad wrodzonych i nabytych
  • Anestezjologia
  • Anestezjologia

    Przed zabiegiem lekarz zaleca głodówkę (zazwyczaj wystarcza kilka godzin, w pewnych przypadkach prosi o dłuższe pozbawienie dostępu do pokarmu, co ma zapobiec komplikacjom) przeprowadza wywiad oraz badanie kliniczne pacjenta, a w uzasadnionych przypadkach zleca badania dodatkowe, które u nas można wykonać w ciągu zaledwie kilku minut.

    W naszych rękach Twój pupil jest bardzo bezpieczny, dysponujemy dużym doświadczeniem, dobrymi lekami i zapleczem sprzętowym, ale to nie wyklucza możliwości wystąpienia powikłań związanych ze znieczuleniem, zdarzają się one jednak niezwykle rzadko, dlatego dla każdego pacjenta dobieramy rodzaj znieczulenia indywidualnie uzależniając go od stanu zdrowia, masy ciała, wieku i planowanych zabiegów medycznych.

    Możliwe są u nas procedury znieczulenia miejscowego nasiękowego, nadoponowego, infuzyjnego oraz wziewnego (izofluran).

    Dysponujemy respiratorem oraz źródłem tlenu, a także kardiomonitorem i pulsoksymetrem dla większego bezpieczeństwa pacjenta podczas snu narkotycznego. Przeszliśmy także znakomite szkolenie praktyczne z zakresu intensywnej opieki medycznej.

  • Stomatologia
    Stomatologia
    • Sanacja jamy ustnej (usuwanie osadów i kamienia nazębnego przy pomocy ultradźwięków)
    • Ekstrakcje przetrwałych zębów mlecznych i zębów stałych nie kwalifikujących się do leczenia zachowawczego
    • Wypełnianie ubytków materiałami światłoutwardzalnymi
    • Leczenie chorób dziąseł i przyzębia
    • Chirurgia żuchwy, szczęki
    • Chirurgia miękka jamy ustnej
  • Tlenoterapia
    Tlenoterapia

    Zabieg tlenoterapii jest niezwykle skuteczną metodą leczenia różnego rodzaju schorzeń i dolegliwości, głównie tych w których dochodzi do niedotlenienia tkanek. Głównie są to stany ostre w których podanie tlenu jest niezbędnym lub istotnym składnikiem terapii.

    Wskazaniem do tlenoterapii są schorzenia charakteryzujące się hipoksją, tj. niedoborem tlenu w komórkach organizmu, objawiające się zazwyczaj u pacjentów kardiologicznych, pulmonologicznych oraz onkologicznych.

    Tlenoterapie wykonuje wykwalifikowany personel z zastosowaniem odpowiedniej aparatury: wąsów tlenowych, namiotów tlenowych, maski twarzowej oraz w połączeniu z intubacją pacjenta.

  • Położnictwo
    Położnictwo
    • Antykoncepcja farmakologiczna
    • Środki wczesnoporonne
    • Sterylizacje, kastracje
    • Określenie odpowiedniego momentu krycia (przy pomocy określenia poziomu hormonów i wymazów cytologicznych z dróg rodnych)
    • Diagnostyka ciąży
    • Prowadzenie ciężarnych suczek i kotek
    • Rozwiązywanie trudnych porodów - zachowawcze i radykalne (cesarskie cięcie)
    • Opieka nad matką i potomstwem
  • Neurologia
    Neurologia

    schorzenia neurologiczne są domeną zwierząt starszych, czasem jednak zdarzają się również u młodych osobników jako wynik wady wrodzonej (wodogłowie, dysplazja potyliczna, zespolenie wrotno-oboczne), urazu lub infekcji centralnego układu nerwowego. Dominują tu drżenia, oczopląs, asymetria źrenic, zaburzenia w reakcji źrenicy na światło, objawy splątania i inne zaburzenia świadomości, problemy w poruszaniu się, porażenia, skręt głowy, szyi. Częstym problemem są zaburzenia w poruszaniu się i objawy bólowe powstałe w wyniku ucisku na rdzeń kręgowy - głównie leczenie chirurgiczne lub w wyniku zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa - w tym przypadku leczenie jest zachowawcze. Równie często spotykamy się z objawami padaczki - utratą przytomności połączoną z drżeniami mięśniowymi, która może dotyczyć zarówno zwierząt młodych, jak i starszych

    • Terapia przewlekłych napadów drgawkowych oraz napadów neurologicznych.
    • Badanie neurologiczne opiera się na badaniu odruchów oraz badania czucia bólu.
    • leczenie zaburzeń behawioralnych nadpobudliwości, agresji, lęków separacyjnych, choroby lokomocyjnej, zaburzeń oddawania kału, moczu, koprofagii.
    • Właściwa interpretacja objawów i zaburzeń, celem postawienia właściwego rozpoznania i wdrożenia skutecznej terapii.
  • Onkologia

    ONKOLOGIA

    • Diagnostyka i klasyfikacja kliniczna nowotworów.
    • Leczenie chirurgiczne a także chemioterapię w chorobach nowotworowych.

  • REHABILITACJA ZWIERZĄT DOMOWYCH
    REHABILITACJA ZWIERZĄT DOMOWYCH

    Wprowadzanie leków przez skórę bez przerwania jej ciągłości przy pomocy ultradźwięków, poprawa krążenia, zmniejszenie napięcia mięśni, usprawnienie przewodnictwa nerwowego, przyspieszenie gojenia ran i kości, działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, w bliznach, przykurczach, zwłóknieniach i zwapnieniach mięśni, ścięgien, więzadeł i torebek stawowych, do tego służą nam:
    *LASER,
    *TERAPIA ULTRADŹWIĘKAMI.

Diagnostyka laboratoryjna i obrazowa (RTG/USG/EKG)

  • Wykonujemy badania krwi, moczu, kału i innych materiałów biologicznych. Oferujemy badania bakteriologiczne, parazytologiczne, mikologiczne, cytologiczne. Posiadamy własne laboratorium w którym wykonujemy m.in. analizę morfologii i biochemii krwi na aparatach weterynaryjnych uwzględniających różnice gatunkowe. Możliwe jest otrzymanie wyników w ciągu kilku minut.
  • Współpracujemy z laboratoriami zewnętrznymi w zakresie badań: endokrynologicznych, immunologicznych, wirusologicznych, genetycznych, alergologicznych, histopatologicznych.
USG color doppler
  • badanie jamy brzusznej wymaga przegłodzenia pacjenta, a nawet podania mu środków przeciwwzdęciowych typu Esputicon, korzystne jest również znaczne wypełnienie pęcherza moczowego, niekiedy niezbędne jest pozbawienie zwierzęcia włosów z badanej okolicy
  • badanie dostępnych narządów klatki piersiowej w tym serca (ECHO)
  • liniowa głowica o wysokiej częstotliwości umożliwia badanie niewielkich narządów położonych powierzchniowo tj.: ścięgna, pochewki, stawy ,tarczyca, gałka oczna wraz z oczodołem (w niektórych przypadkach niezbędne może być farmakologiczne uspokojenie pacjenta dlatego warto go przegłodzić przed planowanym badaniem)
  • badanie kierunku i prędkości przepływu krwi w naczyniach, czy komorach serca (ECHO), wykrywanie zatorów, wad anatomicznych naczyń, przepływów nerkowych
  • w uzasadnionych przypadkach badanie można wykonać w domu pacjenta
RTG

duże doświadczenie i dobry sprzęt umożliwia nam wykonywanie wartościowych badań radiologicznych w tym:

  • RTG klatki piersiowej,
  • RTG jamy brzusznej,
  • RTG głowy i szyi (żuchwy, szczęki, zębów, puszek bębenkowych, stawów skroniowo-żuchwowych),
  • RTG układu ruchu (wczesne wykrywanie dysplazji stawów łokciowych i biodrowych umożliwi przeprowadzenie zabiegów profilaktycznych - symfizjodezy, pektinektomii, usunięcia nieprzyrośniętych wyrostków, co pozwoli znacząco ograniczyć postęp choroby, zdjęcia wykonywane po zakończeniu okresu wzrostu niezbędne są wprawdzie do wpisu do rodowodu, ale w tym wieku można znacznie mniej pomóc pacjentowi, u którego rozwinęły się już zmiany zwyrodnieniowe w stawach, diagnozowanie i leczenie OCD, wykrywanie zmian urazowych, a także zwyrodnieniowych stawów, obrazowanie złamań kości oraz stanów zapalnych i nowotworów kości i stawów - biopsje)
  • badanie kontrastowe układu pokarmowego, moczowo-płciowego, kanału rdzenia kręgowego, przetok
  • zdjęcia interpretowane są przez lekarza specjalizującego się w obrazowaniu
EKG

Rejestracja czynności elektrycznej serca możliwa jest wyłącznie u zwierząt, które z natury są spokojne podczas badań, zwierze przed planowanym badaniem nie powinno być poddawane wysiłkowi fizycznemu i musi być suche. Obecnie uważa się, że wartość tego badania jest ograniczona głównie do zaburzeń rytmu serca, zapis prawidłowy nie wyklucza choroby serca.

ENDOSKOP

ENDOSKOP o wyjątkowo małej średnicy umożliwia przeprowadzanie badań układu oddechowego oraz pokarmowego nawet u małych pacjentów jak kot czy pies. Badanie takie przeprowadza się wyłącznie w znieczuleniu ogólnym jednakże umożliwia ono pobranie materiału do badań mikrobiologicznych lub cytologicznych z trudno dostępnych miejsc w sposób stosunkowo mało inwazyjny, a więc postawienie rozpoznania w przypadkach w których obrazowanie typu RTG/USG jest nie rozstrzygające. Niekiedy umożliwia również usunięcie przyczyny choroby np. drobnych ciał obcych (w przypadku dużych lub wbitych w ścianę ciał obcych może być konieczny tradycyjny zabieg operacyjny).

Sklep

  • Diety bytowe i lecznicze, dodatki żywieniowe.
  • Akcesoria dla zwierząt, środki pielęgnacyjne.

Paszporty, czipy

HOTEL DLA ZWIERZĄT PRZY PRZYCHODNI WETERYNARYJNEJ TRZECH DIAMENTÓW.

Serdecznie zapraszamy do HOTELU dla psów, kotów i innych zwierzęcych przyjaciół człowieka przy Przychodni Weterynaryjnej Trzech Diamentów w Bielsku-Białej. Wykwalifikowany personel hotelu to głównie lekarze weterynarii dla których praca ze zwierzętami to przyjemność i życiowa pasja, dlatego Twój pupil jest w dobrych i mądrych rękach. Podchodzimy do naszych podopiecznych z szacunkiem, spokojem i miłością, aby zminimalizować stres związany z pobytem poza domem. Jeśli chcesz aby Wasza rozłąka mniej bolała zaufaj nam i powierz na ten czas swojego pupila, nie zawiedziemy ani jego, ani Ciebie...

W trakcie pobytu proponujemy skorzystać z licznych oferowanych przez nas zabiegów pielęgnacyjnych oraz leczniczych, dysponujemy usługami wykwalifikowanego groomera oraz dużą wanną w której z przyjemnością wykąpiemy Twojego pupila, a także kompleksową opieką weterynaryjną doświadczonych lekarzy specjalistów. Dbamy o czystość, bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych podopiecznych. Możliwe jest wyżywienie własne, gotowane bądź karmy przemysłowe profesjonalnych marek Royal Canin, Purina, Hills. Dysponujemy materacami, kocami, miskami oraz zabawkami, ale preferujemy dostarczanie własnych dla bezpieczeństwa i przyjemności Twojego przyjaciela.

Wymagamy podania środków odrobaczających i likwidujących ewentualne pasożyty zewnętrzne przed przyjęciem do hotelu oraz sprawdzamy aktualność szczepień. W przypadku zwierząt chorych prosimy o dostarczenie historii choroby oraz zaleceń lekarza prowadzącego.

Tylko u nas każdy zwierzak ma oddzielny pokoik z oknem i ogrzewaniem podłogowym bez krat na których mógłby skaleczyć łapy, pazury bądź zęby. Dysponujemy własnym wybiegiem oraz zapewniamy cztery długie spacery na zewnątrz zakładu.

Serdecznie zapraszamy również w dni wolne od pracy niedziele i święta :-)

Fryzjer dla zwierząt

Groomer Karina Seweryn - Salon Psiej Urody "ODYS"

Serdecznie zapraszamy do Salonu pielęgnacji psów, kotów i innych zwierzęcych przyjaciół człowieka w Przychodni Weterynaryjnej Trzech Diamentów w Bielsku-Białej. Zabiegi w naszym zakładzie wykonuje wykwalifikowany groomer - Karina Seweryn, dla której praca ze zwierzętami to przyjemność i życiowa pasja. Podchodzi do nich z szacunkiem i spokojem, aby zminimalizować stres związany z wykonywanymi zabiegami.

Pracujemy na nowoczesnym sprzęcie dostosowanym do wszystkich ras psów i kotów, dysponujemy dużą wanną w której z przyjemnością wykąpiemy Twojego wielkiego pupila. Dbamy o bezpieczeństwo i czystość, aby każdy zwierzak po naszej metamorfozie czuł się piękny i szczęśliwy, a jego dumny właściciel miał jeszcze więcej przyjemności płynącej z bliskiego z nim kontaktu.

W ramach salonu psiej urody oferujemy:

  • kąpiele, czyszczenie uszu.
  • strzyżenie według zasad FCI (wg wzorca)
  • strzyżenie na życzenie klienta
  • rozczesywanie skołtunionej sierści
  • skracanie pazurów, pielęgnacja uszu
  • kąpiele z zastosowaniem wysokiej jakości kosmetyków
W nagłych przypadkach oferujemy wyjątkowo krótkie terminy.

Zapraszamy do skorzystania z usług fryzjerskich!!

Karina Seweryn

 
iso 9001 - zarządzanie jakością - aste - systemy zarządzania jakością